РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400871<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Розовик Д. Ф. 
Переселенський рух в Україні: друга половина XVI ст. - 1930-ті роки : [монографія] / Д. Ф. Розовик, О. Д. Розовик; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Нілан, 2013. - 405, [40] c. - Бібліогр.: с. 322-349 - укp.

Досліджено стан наукової розробки та періодизації дослідження переселенського руху. Висвітлено рух українського населення на вільні землі України та Російської Імперії у другій половині XVI ст. - 1850-х рр. Розкрито питання скасування кріпосного права в Російській Імперії та його вплив на переселенький рух селянства України. Встановлено причини повернення селян зі Сходу в Україну та його соціально-економічний та політичний наслідки. Розглянуто особливості державної програми поселення на вільні землі республіки та шляхи її реалізації. Досліджено питання фінансової допомоги пересленцям для освоєння нових земель і створення господарств. Обгрунтовано питання техніко-агрономічного забезпечення окультурення неосвоєних земель та застосування на них покращених методів аграрного виробництва. Висвітлено культурно-освітню сферу й особливості її функціонування у нових місцях поселення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773557 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського