РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наліжитий А. А. 
Корекція порушень показників ендотеліальної дисфункції у хворих на нейродерміт у процесі комплексного лікування / А. А. Наліжитий // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 29-36. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Для нейродерміту характерний розвиток ендотеліальної дисфункції та зниження вмісту оксиду азоту (NO) у сироватці крові, що сприяє прогресуванню запальних явищ. Важливими регуляторами синтезу NO є похідні L-аргініну - асиметричний диметиларгінін (АДМА) та симетричний диметиларгінін (СДМА). АДМА незворотно інгібує ендотеліальну синтазу оксиду азоту, а СДМА регулює трансмембранний транспорт субстрату синтезу оксиду азоту - L-аргініну. Проведено клініко-лабораторне обстеження 95 хворих на нейродерміт (63 чоловіки та 32 жінки). Як маркери стану системи оксиду азоту визначено показники NO, NO2, NO3, АДМА та СДМА. Виявлено зниження вмісту загального NO у сироватці крові хворих у 2,9 разу, NO2 - у 2,2 разу, NO3 - у 2 рази у порівнянні з контролем. Спостерігалося збільшення вмісту АДМА та СДМА у сироватці крові хворих дослідної групи у 1,5 разу у порівнянні з контролем. З метою корекції виявлених порушень розроблено комплексний метод лікування з додаванням препарату - донора L-аргініну, що надало змогу збільшити синтез NO та зменшити вміст похідних диметиларгініну. У хворих на нейродерміт виявлено явища ендотеліальної дисфункції, маркерами якої є NO2 та NO3. АДМА та СДМА можуть застосовуватись як додаткові діагностичні критерії ендотеліальної дисфункції та метаболічних порушень. Додавання до лікування препаратів - донорів L-аргініну надає змогу успішно коригувати порушення системи синтезу оксиду азоту у хворих на нейродерміт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського