РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000399604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар О. Б. 
Аномалії фіксації товстої кишки в дітей / О. Б. Боднар, Л. І. Ватаманеску // Хірургія дит. віку. - 2012. - № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Аномалії фіксації товстої кишки (АФТК) у дітей - це анатомічна передумова виникнення хронічного больового синдрому та закрепів. Методи консервативної терапії часто не сприяють одужанню пацієнтів та призводять до переходу захворювання у хронічну стадію. Способи оперативної корекції у багатьох пацієнтів неефективні та супроводжуються різноманітними ускладненнями. Мета роботи - вивчити особливості клінічного перебігу, діагностичних засобів та лікування АФТК в дітей. В основу роботи покладено результати обстеження та лікування 85 дітей з АФТК, із яких 54 проведено оперативні втручання. Основні клінічні вияви АФТК в дітей - рецидивний абдомінальний біль та хронічні закрепи. За даними іригоскопічного дослідження, із 85 дітей рухома сліпа кишка спостерігалася в 10,59 % випадків, правобічний колоноптоз - у 11,76 % хворих, тотальний колоноптоз - у 8,24 % пацієнтів, високе положення лівого вигину ободової кишки (ОК) - у 9,41 % випадків, хвороба Пайра - у 43,53 % хворих, високе положення лівого вигину ОК в поєднанні з доліхосигмою - у 16,47 % пацієнтів. У 23,53 % випадків відбувається поєднання патології з недостатністю ілеоцекального замикального апарату. Висновки: показання для хірургічного лікування АФТК - виражений абдомінальний біль (94,12 %), який не лікується консервативними методами протягом року, а в дітей із закрепами - відсутність позитивного ефекту від консервативного лікування (60 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського