РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000399532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білий Д. О. 
Клінічні особливості та ризики розвитку цукрового діабету 2 типу в осіб, які перенесли гостру променеву хворобу (25 років після аварії на ЧАЕС) / Д. О. Білий, Г. В. Дубровіна, В. В. Білая, І. В. Самойлова, О. М. Коваленко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2012. - Вип. 17. - С. 144-154. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено загальні риси клінічного перебігу цукрового діабету (ЦД) 2 типу і факторів ризику розвитку захворювання у 91 реконвалесцента гострої променевої хвороби (ГПХ) різного ступеня тяжкості (поглинуті дози 1,0 - 4,5 Гр) і 128 учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, поглинуті дози яких (0,1 - 1,4 Гр) не викликали проявів кістково-мозкового синдрому (тобто, променевої хвороби). З 1986 р. ці особи регулярно проходили стаціонарне обстеження в клініці ДУ "ННЦРМ НАМН України" за однаковими схемою та обсягом. Відмічено, що відносне число хворих на ЦД було більшим у реконвалесцентів ГПХ у порівнянні з УЛНА. Виявлено зв'язок розвитку ЦД з такими факторами, як вік пацієнта, гіперхолестеринемія і гіперінсулінемія, незалежно від дози опромінення. В динаміці 25-річного спостереження за реконвалесцентами ГПХ і УЛНА ризик захворіти на ЦД визначено (у порядку збільшення ризику) вік, індекс маси тіла пацієнта і концентрацію загального холестерину. Клінічний перебіг ЦД в обох групах класифікували як легкої та середньої тяжкості. Ускладнення у вигляді діабетичної ретинопатії і полінейропатії нижніх кінцівок зустрічались у 10,7 % хворих на ЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського