РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000398117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шадрін О. Г. 
Моніторинг поширеності сндрому подразненого кишечнику серед дитячого населення України / О. Г. Шадрін, О. М. Платонова // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 84-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити досвід моніторингу поширеності синдрому подразненого кишечнику (СПК) серед дитячого населення України. Протягом 2010 - 2012 pp. проведено проспективне лонгітудинальне дослідження шляхом статистичного аналізу уніфікованих форм звітності, затверджених відповідно до наказу МОЗ України № 59 від 29.01.2013 "Про затвердження уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги дітям із захворюваннями органів травлення". Показано, що впровадження уніфікованої системи звітності дозволило збільшити виявлення даної патології на етапі первинної медико-санітарної допомоги. Виявлено регіони з незадовільним рівнем впровадження сучасних діагностичних критеріїв. Найвищі рівні поширеності СПК визначено у підлітків південних регіонів України (АР Крим, Одещина та Миколаївщина). Протягом 2010 - 2012 pp. епідеміологічні показники були відносно сталими, однак в цілому у 2011 р. було зареєстровано найвищі значення поширеності та захворюваності на СПК, що може пояснюватися успішною імплементацією уніфікованої системи звітності, яка грунтується на Римських критеріях III перегляду. Висновки: рівні виявлення СПК серед дітей української популяції відрізняються від загальносвітових і є на 40 - 50 % меншими від рівнів, що реєструються у країнах Східної Європи та Росії. Найвища частота СПК серед дітей реєструється у Південному регіоні Україні (0,32 <194>). Недостатній рівень виявлення СПК зумовлений недоліками підготовки фахівців з питань застосування сучасних діагностичних критеріїв та гіпердіагностикою органічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського