РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000398094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулініч А. А. 
Вплив температурно-часових параметрів обробки розплаву та швидкості охолодження на структуру і механічні властивості сплавів АМг6л та АМг11 / А. А. Кулініч // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 6. - С. 77-80. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено вплив температурно-часових параметрів обробки в рідкому стані та швидкість охолодження під час кристалізації на структуру та механічні властивості ливарних сплавів АМг6л і АМг11. Плавки проведено в лабораторній печі опору в графітошамотному тиглі. Використано такі шихтові матеріали: алюміній марки А99, лігатури Al - Mg, Al - Zr, Al - Be, Al - Ti, Al - Si. Металеві розплави досліджуваних сплавів витримували за різних температур і тривалості витримки та розливали в різного типу виливниці. Швидкість охолодження розплаву регулювали за допомогою підбору матеріалу та товщини стінок виливниці. На одержаних литих стандартних зразках діаметром 10 мм визначено механічні властивості досліджуваних сплавів (тимчасовий опір розриву, межу плинності, відносне подовження). Встановлено, що оптимізація температурно-часових параметрів обробки в рідкому стані надає змогу підвищити рівень тимчасового опору розриву сплавів АМг6л та АМг11, відповідно, на 16 і 21 %. При цьому також зростають значення відносного видовження сплавів в 1,5 - 3 рази. Показано, що збільшення швидкості охолодження під час кристалізації з 0,5 до 4,5 <$E symbol Р>С/с надає можливість зменшити розмір зерна алюмінієвого твердого розчину для сплаву АМг6л у 2 рази, а для сплаву АМг11 в 1,8 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського