РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000395122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dovbeshko G. I. 
The enhancement of optical process near rough surface of metals / G. I. Dovbeshko, O. M. Fesenko, Yu. M. Shirshov, V. I. Chegel // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2004. - 7, № 4. - С. 411-424. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

У останні десятиріччя підсилення оптичних переходів біля металевої поверхні спостерігалось у процесі вивчення різних оптичних процесів (люмінесценція, комбінаційне розсіювання, ІЧ-поглинання). Ефект полягає в суттєвому збільшенні інтенсивності переходу (наприклад, ефективний переріз комбінаційного розсіювання збільшується в <$E 10 sup 5 ~-~10 sup 12> разів і в <$E 10 sup 1 ~-~10 sup 4> для ІЧ-поглинання) чи ефективності процесу біля поверхні металу (наприклад, генерація другої гармоніки). Проаналізовано різні експериментальні методики, які дають можливість досягти підсилення металевою поверхнею інфрачервоного поглинання (SEIRA), поверхневого підсилення комбінаційного розсіювання (SERS), підсилену металом флюоресценцію. За умов експерименту та згідно з літературними даними одержано коефіцієнт підсилення рівний 3 - 20 для коливань різних молекулярних груп. Вивчено також особливість застосування іншого оптичного підсилювача, а саме, колоїдного золота, яке ефективно використовується для підсилення сигналу в ІЧ поглинанні, комбінаційному розсіюванні і підсиленій металом флюоресценції. Різна шорсткість золотої поверхні призводить до змін у коефіцієнті підсилення. Обговорено структурні особливості системи ВСА - колоїдне золото, які досліджувались в методі SEIRA. Атомна силова мікроскопія застосовувалась для тестування шорсткості металевої поверхні. Зроблено спробу промоделювати коефіцієнт підсилення електричного поля і його залежність від частоти для різних металевих поверхонь і встановлено, що срібло, золото і мідь найкращі для підсилення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського