РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000394910<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chukhovskii F. N. 
Domino phase retrieval algorithm for structure determination using electron diffraction and high resolution transmission electron microscopy patterns / F. N. Chukhovskii, A. M. Poliakov, I. V. Prokopenko // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2003. - 6, № 3. - С. 397-403. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Формалізм прямого методу визначення атомної структури з використанням даних електронної дифракції застосовано для вирішення фазової проблеми в загальному вигляді, де послідовно комбінуються картини електронної дифракції (ЕД) і високороздільної просвічуючої електронної мікроскопії (ВРПЕМ) за принципом "доміно". Разом зі схожістю із загальноприйнятими (кінематичними) методами, в запропонованому методі є суттєві відмінності, і, зокрема, відмінності, що призводять до проявлення динамічних ефектів у даних. Структурні фактори за даними ЕД виявляються комплексними, і тому позитивізм електронної густини не може бути правдивим обмеженням для "динамічних" прямих методів. Крім того, завдяки динамічним ефектам, важкі атоми не обов'язково матимуть домінуючий вплив на зображення ВРПЕМ. Таким чином, концепція "динамічних" прямих методів базується на тому, що в алгоритмі вирішення фазової проблеми використовуються дані як динамічної ЕД, так і ВРПЕМ. Заслуговує на увагу і той факт, що об'єднання традиційного прямого методу з описаним методом дозволяє повністю відтворити фазу комплексних структурних факторів. Конкретний приклад, в якому використовуються дані динамічної ЕД і ВРПЕМ для кераміки (Ga,In)2SnO5, показує, що метод здатний давати єдине вирішення фазової проблеми. Запропонований алгоритм перетворень доміно добре працює і є надійним методом для "фазування" дифракційних картин в електронній структурній кристалографії, що використовується в експерименті. Алгоритм легко реалізувати, реєструючи дані ЕД і ВРПЕМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського