РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000389230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пипа Л. В. 
Динаміка психоемоційного стану вихованців школи-інтернату в санаторії "Південнобережний" (м. Алупка) / Л. В. Пипа, Н. В. Пілюйко, М. В. Мурдид, Л. О. Добровольська, Ж. Ф. Астахова, Ю. М. Лисиця, О. В. Войт // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 8. - С. 157-159. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості психоемоційного стану вихованців школи-інтернату та його зміни під впливом санаторно-курортного лікування в санаторії "Південнобережний" (м. Алупка). Під спостереженням перебувало 40 дітей - вихованців інтернату віком 10 - 14 років. Засоби реабілітації у санаторії включали клімато-, бальнео-, гало-, фіто-, ароматерапію та масаж. До початку лікування у санаторії та після його вивчався психологічний стан дітей за допомогою тесту диференціальної самооцінки функціонального стану (САН), тесту Спілбергера та методики розрахунку по Крепеліну в модифікації Щульте. У дітей встановлено помірну та високу тривожність, яка поєднувалася з декларованим гарним самопочуттям і настроєм, надмірною активністю. Водночас середні показники "Самопочуття" (5,7), "Активності" (5,3) та "Настрою" (6,8) методики "САН" свідчили про недооцінку дітьми власного стану, нерозуміння того, що з ними відбувається, зниження критики до оточуючої дійсності, оскільки свій стан вони оцінювали в більшості випадків, як норму. Перебування в реабілітаційному закладі дозволило загалом зменшити тривожність з високої до помірної, що призвело до покращання самопочуття, збільшення активності та реальнішої оцінки свого настрою у 53,3 % досліджуваних. У 13,3 % досліджуваних спостерігалося погіршення стану зі збільшенням реактивної тривожності, що свідчило про наявність зміни ситуації і реакцію дитини на неї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського