РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000387896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фізичні основи неруйнівного контролю : навч. посіб. / Р. Т. Боднар, В. Т. Камінський, І. С. Кісіль, З. П. Лютак, О. Є. Середюк; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2013. - 384 c. - Бібліогр.: с. 377-384 - укp.

Зазначено, що світові тенденції розвитку промисловості визначаються в даний час зростаючими вимогами до якості продукції і тільки продукція, виготовлена на рівні світових стандартів, може користуватися попитом. Підкреслено, що однією з основних задач підвищення ефективності промисловості та сільського госпсдарства є поліпшення якості використовуваної сировини, матеріалів і виробів, що підвищує термін служби машин і механізмів, зниження їхньої матеріало- та енергоємності, підвищення продуктивності праці. Зауважено, що не тільки об'єми виробництва та асортимент випущеної продукції, але й показники її якості, будуть характеризувати рівень промислового розвитку нашої країни, тому у розв'язуванні даної державної задачі підвищення якості продукції важливу роль відіграють методи та засоби неруйнівного контролю. Наголошено, що одночасно ростуть вимоги і до надійності та довговічності роботи обладнання, тому ці завдання можна вирішити, тільки переходячи від вибіркового контролю до загального. Констатовано, що загальний контроль можливий тільки на основі застосування неруйнівних методів, які не руйнують придатності продукції до використання. Описано неруйнівні методи контролю, які базуються на використанні фізичних методів, зв'язаних з впливом на об'єкт контролю різних фізичних полів чи речовин. Визначено типи та завдання неруйнівного контролю: дефектоскопія - виявлення порушення суцільностей матеріалу; товщинометрія шарів чи стінок при односторонньому доступі; контроль фізико-хімічних властивостей: хімічного складу, структури (структуроскопія ) та інших властивостей матеріалу; вивче

ння внутрішньої будови складних виробів (інтроскопія). Зроблено висновок, що виконання всіх цих вимог можливе тільки шляхом застосування різних методів контролю, які доповнюють один другого, тобто: акустичний, оптичний, візуальний, тепловий, контроль проникаючими випромінюваннями, вихрострумовий, електричний, магнітний радіохвильовий та проникними речовинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 я73

Шифр НБУВ: СО31944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського