РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000386063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перов М. О. 
Перспективи підземної газифікації вугілля при відпрацюванні його залишкових запасів на шахтах України / М. О. Перов, В. М. Макаров, І. Ю. Новицький, О. П. Жуков // Пробл. заг. енергетики. - 2012. - № 2. - С. 58-64. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що в Україні основний напрямок реструктуризації - закриття підприємств. У зв'язку з закриттям шахт виробництво вугілля скоротилось приблизно на 5 млн т. На закритих шахтах за підрахунками геологів залишилось понад 900 млн т промислових запасів вугілля. Нині особливої гостроти потребує вирішення питання збільшення частки вугілля в паливно-енергетичному балансі держави. Підземна газифікація вугілля в його природному заляганні може бути одним з найбільш дієвих й екологічно чистих способів залучення твердого палива в процесі генерації теплової і електричної енергії. Запропоновано спосіб підземної газифікації вугілля в ролі основного для одержання необхідних продуктів його переробки в секторах економіки держави. Існуючі принципи нової технології ПГВ надають можливість стверджувати, що вона може бути не тільки екологічно прийнятною, але й економічно конкурентоздатною у порівнянні з традиційним шахтним видобутком вугілля. Здійснення проектів по переведенню реструктуризованих шахт у розряд газовидобувних дозволить зменшити бюджетні витрати на закриття неперспективних шахт приблизно на 50 - 60 %; зменшити соціальне навантаження на шахтах у разі працезайнятості 40 - 50 шахтарів на одну свердловину.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського