РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000386055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Станиціна В. В. 
Врахування екологічних витрат при визначенні показників енергетичної ефективності та потенціалів енергозбереження в галузях та регіонах / В. В. Станиціна // Пробл. заг. енергетики. - 2012. - № 1. - С. 62-68. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено екологічні фактори та показники екологічної ефективності, що можуть впливати на показники енергетичної ефективності та, у подальшому, на потенціали енергозбереження. Збільшення екологічних податків може буде одним з факторів, який стимулюватиме впровадження енергозберігаючих заходів, тому можна вважати, що екологічні податки є фактором, який опосередковано впливатиме на енергоємність продукції. За розробленою методикою визначення енергоємності заходів з охорони навколишнього середовища розраховано зазначені енерговитрати виробництва цементу, чавуну та коксу, а також їх частку у прямій енергоємності продукції, вплив на потенціали енергозбереження у цементному виробництві та у Донецькій області (за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів у доменному, коксохімічному та цементному виробництвах). На сьогоднішній день енергетичні витрати на функціонування очисного обладнання становлять до 1 % від прямих енергетичних витрат на виробництво продукції. Для досягнення нових для України європейських екологічних нормативів на підприємствах необхідно встановлювати нове або додаткове очисне обладнання, що приведе до збільшення енергоспоживання ним до 2 - 3 % від енерговитрат на виробництво продукції та, відповідно, до зменшення потенціалів енергозбереження. Встановлено, що в цілому зменшення потенціалів енергозбереження становитиме до 6 % залежно від виду виробництва та ступеня очистки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15 + У9(4УКР)290-554.081-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського