РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000385293<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Середюк В. Н. 
Функціональний стан і кардіогемодинаміка правих відділів у хворих на компенсоване хронічне легеневе серце під впливом тривалого застосування кандесартану / В. Н. Середюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2009. - № 4. - С. 70-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З метою дослідження впливу тривалого, впродовж 6 міс застосування кандесартану на функціональний стан і кардіогемодинаміку правих відділів серця та для підвищення ефективності лікування обстежено 55 хворих віком 40 - 47 років (43 чоловіків і 12 жінок) на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), ускладнене синдромом хронічного легеневого серця (ХЛС) у стадії компенсації. Всі пацієнти розподілені на 2 групи: I (основна) - 29 хворих, які одержували кандесартан (Кандесар, виробництва "RANBAXY", Індія - США - Канада) за допомогою методу титрування від 4 до 32 мг/добу, оптимізувавши підбір дози індивідульно для кожного пацієнта під контролем гемодинамічних показників, на тлі базової терапії ХОЗЛ (М-холінолітики, beta2-агоністи, муколітики, метилксантини); II (контрольна) група - 26 пацієнтів, що одержували лише базову терапію ХОЗЛ. Встановлено, що застосування кандесартану на тлі базової терапії ХОЗЛ упродовж 6 міс сприяє суттєвому покращанню функціонального стану та кардіогемодинаміки правих віддлів серця, реверсії ремоделювання правого шлуночка, зменшенню його гіпертрофії і дилатації та зниженню рівня вторинної легеневої гіпертензії у хворих на компенсоване ХЛС, що веде до сповільнення прогресування серцевої недостатності та розвитку декомпенсованого ХЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р410.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського