РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000382824<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербій Р. Б. 
Оцінка впливу жорсткості та демпфірування компоновки низу бурового інструменту на середнє значення обертового моменту під час буріння шарошковими долотами / Р. Б. Щербій // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 2. - С. 83-90. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Для оцінки впливу параметрів компоновки низу бурового інструменту, жорсткості та демпфірування на середнє значення обертового моменту на долоті (моментоємність) на буровому стенді ІФНТУНГ проведено 13 серій досліджень за класичним планом. Жорсткість бурового інструменту встановлювалась на трьох рівнях - 225, 1700 і 6000 кН/м, коефіцієнт демпфірування також на трьох рівнях - 0,1, 40 та 70 кН <$E cdot> с/м. Для порівняння статистичних характеристик вибірок із миттєвими значеннями обертового моменту, одержаних для різних рівнів жорсткості та коефіцієнта демпфірування, застосовано метод "Статистична перевірка параметричних гіпотез". За результатами цих досліджень встановлено: зміна жорсткості від 225 до 6000 кН/м, незалежно від типорозміру долота, збільшує моментоємність процесу буріння. Імовірність прийняття такого рішення - 0,95; збільшення демпфірування із 0,1 до 70 кН <$E cdot> с/м зменшує середнє значення обертового моменту на долоті, імовірність прийняття такого рішення - 0,95; зміна діаметра долота не впливає на середнє значення обертового моменту; конструктивні особливості озброєння долота впливають на моментоємність процесу буріння; із збільшенням частоти обертання моментоємність процесу буріння зменшується незалежно від типорозміру долота; із збільшення твердості гірської породи за штампом моментоємність процесу буріння зменшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського