РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000382073<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фофанов О. Д. 
Ефективність лікування та профілактики внутрішньочеревної гіпертензії в дітей, оперованих з приводу вродженої обструкції кишок / О. Д. Фофанов // Хірургія дит. віку. - 2012. - № 2. - С. 36-42. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити вплив внутрішньочеревної гіпертензії (ВЧГ) на перебіг і результати лікування дітей із вродженою обструкцією кишечнику (ВОК) та ефективність розробленого комплексу диференційованої корекції ВЧГ. У дослідженні брали участь 25 дітей віком від 1 доби до 2 років з різноманітними варіантами ВОК та її ускладнень, які супроводжувалися ВЧГ. Вимірювання внутрішньочеревного тиску проводили в сечовому міхурі власним способом, оцінку гіпертензії здійснювали відповідно до розробленої робочої класифікації та за допомогою розробленого алгоритму діагностики. Ефективність запропонованої схеми лікування ВЧГ оцінювали за динамікою її симптомів, показниками гомеостазу, частотою післяопераційних ускладнень, пов'язаних з гіпертензією та летальністю. Висновки: ВЧГ в дітей раннього віку виникає у 28,9 % немовлят із ВОК і значно погіршує прогноз. Летальність і частота післяопераційних ускладнень залежать від ступеня ВЧГ, її тривалості та швидкості виникнення. Найвища летальність спостерігається у разі ВЧГ III ступеня, яка швидко прогресує. Важливим критерієм для прогнозування післяопераційного перебігу та виникнення ускладнень у дітей з ВЧГ слугує абдомінальний перфузійний тиск. Значення його нижче 36 мм рт. ст. є прогностично несприятливим. Розроблений алгоритм диференційованої консервативної та хірургічної корекції ВЧГ залежно від її ступеня дозволяє обрати адекватний вид лікування і сприяє зниженню летальності та частоти післяопераційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського