РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000373026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ананьїн В. О. 
Безпека українського суспільства в умовах глобальних трансформаційних процесів : монографія / В. О. Ананьїн, О. О. Пучков, О. В. Ананьїн; ред.: В. О. Ананьїн; Військ. ін-т телекомунікацій та інформатизації НТУУ "КПІ", Ін-т спец. зв'язку та захисту інформації НТУУ "КПІ". - К. : ВІТІ НТУУ "КПІ", 2012. - 284 c. - укp.

Розглянуто безпеку як соціальну проблему та стратегічну перспективу людства. Досліджено особливості етнонаціональних процесів у світі, а також їх специфіку в сучасному українському транзитному суспільстві, яку визначають не стількі зовнішні, скількі внутрішні чинники. Обгрунтовано необхідність створення більш дієвих моделей взаємодії суспільства та держави, що сприятимуть якісному вирішенню положень концепції національної безпеки. Зазначено, що Україна є поліетнічною державою не тільки за етнічним чинником, але й за ціннісно-культурним. Етнічні чинники виконують в механізмі системи безпеки важливу роль і можуть служити як стабілізуючою, так і дестабілізуючою силою. Для створення системи безпеки велике значення має процес самоорганізації суспільства, особливе місце належить загальнонаціональній ідеї, яка повинна втілюти в собі інтерес всіх етносів, які живуть в багатонаціональному суспільстві. Проблема об'єднання етносів, що проживають в Україні, є однією з найважливіших на сучасному етапі. Показано, що в державі існує потенціал для успішного рішення проблеми забезпечення безпеки, але ситуацію погіршує складна економічна ситуація, соціальна напруженість у суспільстві, відсутність підтримуваної всіма верствами населення консолідуючої ідеї, і у зв'язку з цим - суперечливість соціально-політичної орієнтації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.121.51 + Ф4(4УКР),30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758527 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського