РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000356305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудченко Н. О. 
Технології створення та властивості синтетичних аналогів біогенного наномагнетиту / Н. О. Дудченко, О. Б. Брик, О. М. Пономаренко, В. П. Іваницький, Є. Г. Мзоков // Электроника и связь. - 2010. - № 4. - С. 22-26. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Роль біогенних магнітних наночастинок оксидів заліза в функціонуванні біологічних тканин складна, надзвичайна, однак вивчена недостатньо. Дослідження таких наночастинок зараз дуже поширені завдяки тому, що їх вважають основним компонентом, який бере участь в магніторецепції. Магнітні наночастинки оксидів заліза демонструють унікальні високотемпературні квантові ефекти в тканинах тварин. Жоден з інших природних або синтетичних матеріалів не проявляє такі властивості. Тому, метою роботи було створення та дослідження синтетичного зразка наномагнетиту, який би демонстрував унікальні властивості, притаманні біогенному наномагнетиту. Це важливо для подальшого дослідження ролі магнітних наночастинок оксидів заліза в функціонуванні біологічних тканин, а також має дуже велике значення для вирішення широкого кола медико-біологічних задач. Зразок наномагнетиту, що був синтезований методом гідротермічного осадження двовалентного заліза в присутності слабкого окисника, досліджували методами трансмісійної електронної мікроскопії, ядерної гама-резонансної спектроскопії, магнітометрії та магнітного резонанса. Показано, що синтезований зразок наномагнетиту проявляє мультирезонансне поглинання в широкому диапазоні квазіпостійних магнітних полів. Показано, що фізико-хімічні характеристики синтезованого наномагнетиту відповідають характеристикам біогенних наномагнетитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669-641.9:Г128 + Г128.113.1-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського