РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000356215<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бошицкая Н. В. 
Технологические и магнитные свойства железных порошков, плакированных фосфором и никель-фосфором / Н. В. Бошицкая, О. В. Власова, Л. М. Апининская, Т. М. Ярмола, И. В. Уварова // Порошковая металлургия. - 2011. - № 5/6. - С. 12-19. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розроблено композиційні матеріали на базі залізних порошків, плакованих фосфором та нікель-фосфором з використанням модифікованих методів хіміко-термічного розкладання діамонійфосфату, термохімічного методу у вібруючому шарі, фосфатування хімічним методом, а також методу відновлення солей нікелю розчином гіпофосфіту натрію як в кислих, так і в лужних середовищах. Показано, що плакування фосфором і нікель-фосфором залізного порошку забезпечує одержання матеріалу з більш високими магнітними характеристиками, збільшеними в середньому на 20 % магнітною індукцією і на 25 % - магнітною проникністю, а також підвищеним електричним опором матеріалу, що знизило питомі магнітні втрати. У композиційному матеріалі на базі порошків, плакованих фосфором у вібруючому шарі та нікель-фосфором у кислому середовищі, після високотемпературного спікання на частинках залізного порошку частково залишається покриття, що також сприяє зниженню магнітних втрат. За прискореним крапельним методом проведено лабораторні випробування корозійної стійкості вихідних і плакованих фосфором та нікель-фосфором порошків заліза. Встановлено, що нанесення фосфорних і нікель-фосфорних покриттів збільшує корозійну стійкість матеріалу в 2,5 - 3,0 рази, ймовірно, завдяки утворенню захисних шарів фосфідів на поверхні залізних частинок. Матеріали на базі порошків заліза, плакованих фосфором і нікель-фосфором, відрізняються від відомих високими магнітними характеристиками, високою корозійною стійкістю та більш низькими значеннями

магнітних втрат за частоти 50 Гц, що надає змогу рекомендувати їх для виготовлення магнітно-м'яких виробів, котрі працюють як в постійних, так і в змінних полях промислової частоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського