РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000347600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько Т. М. 
Прогноз виникнення інсульту у хворих після транзиторної ішемічної атаки: підтипоспецифічна шкала ABN (s) / Т. М. Черенько, О. Є. Фартушна, С. М. Віничук // Укр. неврол. журн. - 2011. - № 3. - С. 21-27. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалити прогностичну шкалу виникнення інсульту ABN з урахуванням патогенетичного підтипу транзиторної ішемічної атаки (ТІА). Обстежено 82 хворих з ТІА віком від 25 до 83 років (середній вік - 55 років). Пацієнти були розподілені на 4 групи залежно від провідного патогенетичного підтипу ТІА. Оцінено прогностичну значущість щодо розвитку інсульту 27 клінічних симптомів і даних інструментальних досліджень. Використано кореляційний аналіз, метод логістичної регресії та оцінку відмінностей між групами хворих за <$E chi sup 2>-тестом. Встановлено найбільш важливі для кожного патогенетичного підтипу ТІА прогностичні чинники розвитку інсульту, які підвищували діагностичну точність шкали ABN. Для атеротромботичного підтипу - це збільшення товщини комплексу інтима - медіа загальної сонної артерії, для кардіоемболічного - пароксизмальна форма фібриляції передсердь, для остаточно не визначеного підтипу - максимальна лінійна швидкість мозкового кровотоку хребтовими артеріями. Введення додаткових, специфічних для підтипів ТІА, параметрів до шкали ABN сприяло підвищенню її чутливості до 94,1 %, специфічності - до 81,3, діагностичної точності - до 86,6 % у порівнянні зі шкалою ABN (відповідно 85,3; 75,0 та 79,2 %) і з широко застосованою шкалою ABCD2 (79,4; 62,5 та 69,5 %) (всі <$E p~<<~0,05>). Висновки: розроблена шкала ABN (subtype, або s) - удосконалений варіант шкали ABN з урахуванням підтипів ТІА - дає змогу не лише з високою діагностичною точністю визначати дворічні наслідки ТІА, а і за рахунок встановлення модифікованих чинників ризику повторної судинної катастрофи підвищити ефективність вторинної профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського