РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000341695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шипшина М. С. 
Особливості індукції довготривалої депресії синаптичної передачі в кокультурі нейронів спінальних гангліїв та дорсальних рогів спинного мозку щурів / М. С. Шипшина, С. А. Федулова, М. С. Веселовський // Нейрофизиология. - 2011. - 43, № 4. - С. 305-314. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

У кокультурі нейронів спінальних гангліїв (СГ) та нейронів дорсальних рогів (ДР) спинного мозку новонароджених щурів досліджено особливості індукції довготривалої депресії (ДТД) синаптичної передачі в синапсах, утворених первинними аферентами на нейронах ДР. ДТД індукувалася низькочастотною (5 с<^>-1) мікростимуляцією окремих нейронів СГ. Використовуючи реєстрацію іонних струмів одночасно в пре- та постсинаптичній клітинах за умов "петч-клемп" у конфігурації "ціла клітина", проаналізовано параметри викликаних збуджуючих та гальмуючих постсинаптичних струмів (вЗПСС та вГПСС відповідно) в нейронах ДР, ініційованих внутрішньоклітинною стимуляцією нейронів СГ. Моносинаптичні АМПА-рецепторактивовані вЗПСС не виявляли чутливості до блокаторів НМДА- та каїнатних рецепторів (DL-AP5 - 20 мкМ та SYM 2081 - 10 мкМ відповідно), але цілком блокувалися в разі аплікації 10 мкМ DNQX. Моносинаптичні гліцинергічні вГПСС, виявлені в частині нейронів ДР, блокувалися стрихніном (1 мкМ) та були нечутливі до бікукуліну (10 мкМ) і блокаторів глутаматергічної нейропередачі DL-AP5 та DNQX. Низькочастотна стимуляція нейронів СГ протягом 360 с не впливала на амплітуду гліциніндукованих вГПСС у нейронах ДР. У той же час така стимуляція нейронів СГ викликала зниження амплітуди АМПА-активованих вЗПСС у нейронах ДР до <$E41,6~symbol С~2,5> % у порівнянні з аналогічним показником у контролі. Даний ефект тривав не менш ніж 20 хв після стимуляції. Вказано на можливість залежної від активності (use-dependent) індукції гомосинаптичної ДТД глутаматергічної передачі на рівні окремої пари синаптично зв'язаних нейронів СГ та ДР за умов кокультури.

Така ДТД глутаматергічної синаптичної передачі, що переважно опосередкована активацією АМПА-рецепторів, залежить від тривалості активації пресинаптичного нейрона СГ і не потребує деполяризації постсинаптичного нейрона ДР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.12 + Р62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського