РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000337893<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурий О. А. 
Новий метод оптимізації геометрії акустооптичної взаємодії в кристалічних матеріалах довільного класу симетрії / О. А. Бурий, Д. М. Винник, М. В. Кайдан, А. С. Андрущак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 708. - С. 184-194. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано новий метод, який надає змогу провести оптимізацію геометрії акустооптичної взаємодії в кристалічних матеріалах, які є робочими елементами приладів, що працюють у режимі брегівської дифракції. Метод базується на аналізі екстремальних поверхонь параметра акустооптичної якості <$E M sub 2>, під час побудови яких для будь-якого напрямку падаючої світлової хвилі зі всіх можливих напрямків звукової хвилі, що дозволені законом збереження імпульсу, вибирається такий, який відповідає максимальному значенню параметра <$E M sub 2>. На прикладі кристалів LiNbO3 проведено відповідні розрахунки та побудовано екстремальні поверхні параметра <$E M sub 2> для ізо- та анізотропної дифракції світлової хвилі довжиною 633 нм на трьох можливих акустичних хвилях частотою 500 МГц. Для кожної поверхні знайдено їх максимальні значення та відповідні кутові параметри взаємодіючих хвиль. Досліджено також екстремальні поверхні для цих кристалів у діапазоні частоти акустичної хвилі від 10 до 2000 МГц і довжини електромагнітної хвилі від 488 до 1064 нм. Показано, що для кристалів LiNbO3 і вказаних умов найбільше значення параметра акустооптичної якості дорівнює <$E 18~cdot~10 sup -15> с<^>3/кг за частоти 800 МГц для випадку анізотропної дифракції на повільній квазіпоперечній акустичній хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського