РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000329341<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перепелиця С. М. 
Інтенсивності смуг низькочастотного спектра КР ДНК з легкими та важкими протиіонами / С. М. Перепелиця, С. Н. Волков // Вісн. Харк. нац. ун-ту. Біофіз. вісн. - 2009. - Вип. 23. - С. 5-19. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Для розрахунку інтенсивностей смуг низькочастотного спектра комбінаційного розсіяння ДНК розвинено підхід, що базується на валентно-оптичній схемі та моделі чотирьох мас для описання конформаційних коливань подвійної спіралі. В межах запропонованого підходу обгрунтовано, що коливання нуклеозидів як фізичних маятників відносно фосфатних груп остова макромолекули та внутрішньонуклеозидні деформаційні коливання призводять до найбільших змін поляризовності мономерної ланки ДНК. Розрахунки для Na- та Cs-ДНК показали, що в обох випадках найбільшу інтенсивність у низькочастотному спектрі комбінаційного розсіяння мають моди, що характеризують коливання нуклеозидів як фізичних маятників поблизу 15 см<^>-1. У діапазоні від 40 см<^>-1 у спектрі Na-ДНК найбільш інтенсивними є моди розтягу водневих зв'язків у парах азотистих основ 60 і 115 см<^>-1, у той час як внутрішньонуклеозидні коливання 79 см<^>-1 мають меншу інтенсивність. У разі врахування гетерогенності структурних елементів подвійної спіралі результуюча форма центральної частини низькочастотного спектра Na-ДНК набуває вигляду суцільної смуги з центром біля 80 см<^>-1, що повністю узгоджується з експериментальними даними. У випадку Cs-ДНК у цьому діапазоні спектра суттєво виділяється мода іон-фосфатних коливань поблизу 115 см<^>-1, інтенсивність якої є значно більшою, ніж інтенсивність мод Na-ДНК, що знаходяться поблизу 100 см<^>-1. Інтенсивності інших мод Cs-ДНК є значно меншими, ніж у Na-ДНК. Зіставлення теорії з експериментом показало, що розвинений підхід добре описує спостережувані зміни низькочастотних спектрів

комбінаційного розсіяння ДНК у разі заміни протиіонів <$E roman Na sup +> на <$E roman Cs sup +>. Виявлена чутливість інтенсивності низькочастотних спектрів до сорту протиіонів підтверджує існування моди іон-фосфатних коливань у коливальній динаміці ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в734.5 + Г461.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського