РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000325462<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Станиціна В. В. 
Енергоємність заходів з охорони навколишнього середовища як складова повної енергоємності продукції / В. В. Станиціна // Пробл. заг. енергетики. - 2011. - № 27. - С. 47-52. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно вдосконалення методики визначення повної енергоємності продукції в частині визначення та обчислення енергоємності заходів з охорони навколишнього середовища. Запропоновано нову методику, яка дозволяє розрахувати зазначену енергоємність як при використанні існуючого на підприємстві очисного обладнання, так і під час модернізації підприємства або заміни очисного обладнання з використанням наявних на підприємстві або у літературі вихідних даних. Запропоновано розраховувати енергоємність заходів з охорони навколишнього середовища як суму трьох складових: енергоємності очищення викидів, енергоємності очищення стічних вод та енергоємності знешкодження твердих відходів, для визначення яких розроблено нові формули. На прикладі виробництва цементу сухим способом із застосуванням запропонованої методики розраховано енергоємність заходів з охорони навколишнього середовища, яка становить залежно від виду очисного обладнання від 3,4 до 5,1 кг у. п./т цементу. Показано, що на очистку газів за цього витрачається 4,5 - 12 % електроенергії від спожитої у ході виробництва цементу. У масштабі галузі при виробництві 10 млн т цементу на рік витрата електроенергії на очистку газів в середньому становитиме 90 млн кВт-год/рік. Запропонована методика може використовуватись для будь-якого виробництва всіх галузей промисловості та видів економічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:У + У9(4УКР)290-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського