РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000313261<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Купцова Т. А. 
Архетипні основи гендерних стереотипів в українській філософії (історико-філософський аналіз) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Т. А. Купцова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2011. - 19 c. - укp.

Доведено, що у міфологічній свідомості праукраїнців архетипи не мали жорстко усталених соціальних статусів, а їх трансформація у патріархатні стереотипи чоловічого та жіночого відбувалася поступово під впливом соціальних практик на основі есенціалістських установок з закріпленням провідної соціальної ролі за чоловіками та другорядної за жінками. Соціокультурна другорядність фемінного пом'якшувалася тим, що жіноча містична харизматичність, заснована на здатності жінки народжувати нове життя і бути покровителькою всього живого, втілювалася у наскрізному для української культури сакралізованому архетипі Матері-землі, що сформувало переважно компліментарне ставлення української філософії до фемінного. Уточено дефініції понять "маскулінне" та "фемінне" за рахунок розширення їх змісту за допомогою теорії гендерного аналізу й юнгівської теорії архетипів, заснованої як культурологічної методології. Виявлено, що вплив патріархатних гендерних стереотипів на розвиток кордоцентричної філософії, їх превалювання в українській філософії призвели до критики есенціалістських уявлень щодо сутності фемінного та маскулінного у філософсько-літературному дискурсі ХІХ - поч. ХХ ст. і становлення модерного образу "нової жінки".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського