РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000313087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заруцька О. А. 
Моделі ісламської економіки: релігієзнавчий аспект : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. А. Заруцька; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Вперше виокремлено моделі ісламської економіки в межах мусульманських країн: традиціоналістська та модернізаційна. Виявлено, що під терміном "модель ісламської економіки" розуміється етично орієнтована система господарювання, яка, грунтуючись на принципах Корану та сунни, функціонує відповідно до норм і принципів мусульманського права. Причому в даній моделі моральні норми збігаються як з релігійними, так і з правовими, що уможливлює стабілізацію економічної діяльності та відносин. Оскільки першорядну й основну роль у житті мусульман відіграють Коран і сунна, тлумачі Корану та знавці переказів, розглядаючи відповідні економічні настанови, дали поштовх для розвитку наступної їх інтерпретації в мусульманському середовищі. Моделі ісламської економіки, грунтуючись на священних джерелах, були конкретизовані в межах теорії мусульманського права та розвивалися в межах релігійно-правових шкіл сунітського та шиїтського спрямування, які додавали їм свої специфічні риси. Набуло подальшого розвитку положення про те, що для забезпечення функціонування збалансованої господарської системи та захисту суспільства від експлуатації в ісламі постулатом залишається етичний імператив, що покладений в основу кодексу поведінки мусульманина, що накладає відповідні обмеження та заборони. Розвинуто положення про те, що практичне впровадження моделей ісламської економіки може бути реалізоване в країнах, де існує, насамперед, законодавча, політична та соціальна бази, що втілюють у життя норми шаріату. Яскравим прикладом є ісламські банки, фінансові інститути, торгівельні підприємства, що посідають значне місце за сучасних ринкових відносин країн немусульманського світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-112.3 + У9(5)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386828 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського