РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000309490<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлусів Н. М. 
Філософсько-правові погляди західноукраїнських письменників кінця XIX - початку XX ст. : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 12.00.12 / Н. М. Павлусів; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Досліджено проблему філософсько-правової інтерпретації художньої літератури як форми правової свідомості та спосіб пізнання правової реальності. Художня література даного періоду охарактеризована як спосіб існування вітчизняної правової традиції за умов втрати національної державності. Розглянуто художню літературу як самостійний різновид правової свідомості. Охарактеризовано онтологічні та гносеологічні особливості художньої літератури як об'єкта філософсько-правового дискурсу. Образи права в даних творах художньої літератури класифіковано та згруповано за наступними соціально-змістовними критеріями: образи людини як правової особистості; образи права, звичаю та закону як об'єктивно даної, нормативно впорядкованої правової реальності; образи справедливості як морального максимуму та належного суспільного правопорядку; образи "неправа", форм його прояву та подолання; образи суспільних інституцій, пов'язаних з правом, та їх діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377482 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського