РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000308840<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харкевич О. С. 
Участь мікроміцетів у процесах синтезу та деструкції хітину : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О. С. Харкевич; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. - К., 2009. - 23 c. - укp.

Досліджено мікобіоту ряду хітинвмісних субстратів за природних, лабораторних і виробничих умов (уражені комахи, хітинові "пастки", панцирвмісні відходи криля на різних етапах переробки, комерційний хітин) та ізольовано 607 штамів 47-ми видів 22-х родів мікроміцетів. Зазначено, що з грунту ізольовано 155 штамів 36-ти видів 18-ти родів мікроміцетів. Досліджено всього 1 079 штамів 64-х видів 23-х родів відділів Zygomycota, Ascomycota та групи Anamorphic fungi. Визначено загальну закономірність здійснення процесів деструкції хітину, а саме: процесів хітинолізу в грунті, деструкції хітину ентомофільними мікроміцетами за лабораторних умов, грибної колонізації субстратів за виробничих умов. Встановлено, що чим менша в'язкість розчинів хітозану, тим більша грибостійкість його препаратів. Досліджено динаміку вмісту хітину у мікроміцетів р. Fusarium за умов культивування в надприродних і синтетичних середовищах. Запропоновано до застосування коефіцієнт засвоюваності азоту (<$Eroman K sub 3N>), що враховує небілковий азот хітину в біомасі мікроміцетів. Розроблено та запропоновано метод визначення хітинолітичної активності грунту та модифіковано метод одержання колоїдного хітину. Для випробувань на грибостійкість хітину та хітинвмісних субстратів рекомендовано введення до списку тест-культур грибів відповідних стандартів видів, що ізольовані з даних матеріалів та є їх постійними деструкторами, зокрема, Aspergillus niger, Penicillium digitatum, P. expansum, Rhizopus stolonifer var stolonifer. На підставі комплексу культур мікроміцетів Fusarium sambucinum IMBF-100011 та Penicillium

sclerotiorum IMB F@100015 створено та випробувано на тваринах хітинвмісний грибний кормовий препарат, який захищено Патентом України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367731 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського