РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000304984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коляда І. А. 
Суспільно-політична діяльність української інтелігенції в Російській імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. А. Коляда; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2010. - 43 c. - укp.

Проаналізовано процеси становлення української інтелігенції в середині XIX ст., а також основні напрями еволюції її суспільно-політичної діяльності. Визначено соціально-майновий статус інтелігенції в останні десятиліття XIX ст. і на початку XX ст. за умов переходу до капіталізму, з урахуванням впливу революції 1905 - 1907 рр. та Першої світової війни. Показано основні сфери діяльності інтелігенції як на ниві відродження національної культури та формування національної самосвідомості української нації, так і в сфері політичної боротьби. Розглянуто діяльність інтелігентських партій і рухів, зокрема, "Громад", народницьких рухів: "народолюбців", "хлопоманів" тощо; основних політичних партій: РУП, УСДРП, УДРП та інших. Визначено здобутки, прорахунки та суспільну значущість діяльності інтелігенції на межі ХІХ - ХХ ст. Наголошено, що суспільно-політична діяльність української інтелігенції на межі XIX - XX ст. має величезне значення для становлення та розвитку всієї української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-293

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377594 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського