РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000303917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Січкарук І. М. 
Стан вторинної профілактики у хворих після інфаркту міокарда: медико-соціальні детермінанти, якість лікування, прогностичне значення : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. М. Січкарук; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2011. - 21 c. - укp.

Вперше в Україні визначено поширеність основних факторів ризику (ФР) й їх зв'язок із медико-соціальними чинниками у віддалені терміни (2,5 ± 1,6 року) після інфаркту міокарда (ІМ). Виявлено, що одночасно три та більше ФР мають 61,9 % пацієнтів (54,8 % чоловіків та 80,0 % жінок). Встановлено, що поширеність артеріальної гіпертензії (АГ), ожиріння, абдомінального ожиріння, гіперхолестеринемії (ГХол) та цукрового діабету (ЦД) значно вища в жінок у порівнянні з чоловіками. Вперше досліджено стан корекції основних ФР після перенесеного ІМ на амбулаторному етапі спостереження. Доведено, що корекція більшості ФР та якість медикаментозного лікування пацієнтів після ІМ знаходяться на неприйнятно низькому рівні та не відповідають сучасним вимогам. Вперше проведено оцінювання прихильності хворих після ІМ до медикаментозного лікування. Встановлено, що 35,3 % пацієнтів - неприхильні до лікування, за цього 15,6 % хворих не застосовують жодних медикаментів. Прихильність до лікування вища серед жінок, пацієнтів з АГ та ожирінням. Вона асоціюється із кращим контролем АГ та ГХол. Визначено, що основними причинами відмови пацієнтів від лікування є нерозуміння необхідності постійного прийому ліків та їх побічна дія. Проведено аналіз лікарського спостереження на амбулаторному етапі після ІМ за даними, одержаними безпосередньо від пацієнтів. Виявлено, що хворі, які знаходяться під наглядом кардіологів, частіше досягають цільових рівнів систолічного артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, загального холестерину, а також частіше застосовують статини, бета-адреноблокатори, аспірин у порівнянні з хворими, які спостерігаються терапевтами/сімейними лікарями та неврологами. У п'ятирічному проспективному спостереженні оцінено вплив медико-соціальних чинників на прогноз хворих після ІМ. Встановлено, що більшість з оцінюваних ФР асоціюється із збільшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань. Втім, незалежними її предикторами за результатами багатофакторного регресивного аналізу Кокса є вік, ЦД та куріння, для комбінованої кінцевої точки (смерть + повторний інфаркт / інсульт) - вік, куріння, відсутність терапії бета-адреноблокатори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385744 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського