РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000301959<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондратова І. Ю. 
Роль клітинного енергетичного обміну у патогенезі ускладненого перебігу пневмонії у дітей першого року життя : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Ю. Кондратова; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Розкрито прогностичне значення анамнестичних, конституційно-біологічних чинників і особливостей анте-, інтра-, постнатального періоду, а також цитохімічні та метаболічні особливості формування біоенергетики клітин на рівні мітохондрій у системному взаємозв'язку з клініко-синдромологічними особливостями пневмонії. Встановлено індикатори для скрінінг-діагностики стану біоенергетичного обміну (рівень мітохондріальних ферментів, загального карнітину, лактату, пірувату, їх співвідношення) та їх цінність з метою індивідуалізації лікувально-діагностичної тактики у випадку ускладненої пневмонії у дітей першого року життя. Розроблено багаторівневу систему клінічного моніторингу та ранньої діагностики морфофункціонального стану біоенергетичного обміну. Доведено, що чинники ризику (фетоплацентарна недостатність, пізній гестоз, TORCH-інфекції, ускладнений перебіг пологів, недоношеність, первинна реанімація новонароджених в пологовому залі, оксигенотерапія, штучна вентиляція легенів в неонатальний період, супутнє ураження центральної нервової та бронхолегеневої систем) корелюють з фоновим пригніченням ферментативно-метаболічного ланцюга мітохондріальної біоенергетики й активацією анаеробних окислювальних процесів. Визначено найбільш інформативні клінічні індикатори та лабораторні маркери скринінг-діагностики полісистемних порушень енергообміну за ускладненого перебігу пневмонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського