РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000301631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стефанів Б. В. 
Розробка безкадмієвих припоїв і технології паяння гірничодобувного інструменту з алмазно-твердосплавними пластинами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / Б. В. Стефанів; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Встановлено, що сплави системи Ag - Cu - Zn - Sn в інтервалах концентрацій до 5 мас.% олова є однофазними та зберігають евтентичну структуру, за цього складовою евтектики є сплави на основі міді та срібла, які кристалізуються в близьких температурних інтервалах. Показано, що припої системи Ag - Cu - Zn - Sn мають технологічні властивості, близькі до системи Ag - Cu - Zn - Cd, забезпечують той же рівень механічних властивостей паяних з'єднань і можуть широко застосовуватися для паяння сплавів на основі міді та заліза, в тому числі нержавіючих сталей. Для одержання високих механічних властивостей з'єднань присадка Sn не повинна перевищувати 5 мас.%, бо за більшої її масової частини структура стає двофазною, що погіршує технологічні властивості припою. Показано, що легування сплавів системи Ag - Cu - Zn - Sn марганцем і нікелем дозволяє одержувати припої, що забезпечують задовільне змочування твердосплавних матеріалів, на рівні припоїв системи Ag - Cu - Zn - Cd, у разі співвідношення присадок приблизно (1,5...2,0)Mn:(1,0)Ni, але значно перевищують їх за міцністю паяних з'єднань. У разі співвідношення (1,0)Mn:(1,5...2,0)Ni технологічні властивості припою погіршуються. Показано, що паладій впливає на структуру припоїв системи Ag - Cu - Zn - Cd: збільшує кількість первинної фази та забезпечує за рахунок цього підвишення міцності на 20 % у процесі легування 5 мас.% паладію. Розроблено нову технологію паяння алмазно-твердосплавних різців у лопать долота, яка дозволяє не тільки зберегти експлуатаційні характеристики алмазного шару, а й у кілька разів збільшити величину проходки та швидкість буріння дегазаційних свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К643-31 + К721.116.015.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385910 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського