РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000298206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сучков Г. М. 
Прилади і методи акустичного контролю : навч. посіб. / Г. М. Сучков, К. Л. Ноздрачова, Е. В. Міщанчук, В. М. Єрощенков; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : НТУ "ХПІ", 2011. - 218 c. - Бібліогр.: с. 213-216. - укp.

Надано поняття про дефекти та дефектну продукцію. Розглянуто різні види дефектів, які виникають у разі плавки, лиття, обробки тиском, механічній, термічній та електрохімічній обробці деталей, а також дефекти зварних швів. Описано види пружних коливань і показано їх частотний діапазон. Досліджено основні методи акустичного контролю, показано їх переваги та недоліки у порівнянні з іншими видами контролю. Надано характеристику пружних коливань і хвильового процесу, наведено формулу хвильового рівняння. Розглянуто основні фізико-хімічні властивості середовища, з'ясовано залежність швидкості поширення акустичних хвиль від його параметрів. Надано пояснення акустичного імпедансу та хвильового опору середовища. Описано процес розсіювання та поглинання хвиль у різних типах матеріалів. Розглянуто процес відбиття та зломлення різних типів акустичних хвиль на границях розділу середовищ. Надано пояснення процесам дифракції та рефракції акустичних хвиль на різних типах дефектів, описано групи хвиль, які виникають у разі цього. Проаналізовано класичні способи випромінювання та прийому пружних коливань. Подано визначення акустичного поля та його характеристики для прямого та похилого п'єзоелектричних перетворювачів. Описано процес зварювання, види зварних з'єднань і причини появи дефектів у них. Надано відомості про сучасні прилади та системи акустичного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 я73 + Ж607 с32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748126 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського