РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000295655<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дзюбишина Н. Б. 
Педагогічний реформізм у Чехословаччині в міжвоєнний період (1918 - 1938 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. Б. Дзюбишина; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. - Рівне, 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано загальні передумови, джерела формування та теоретичні засади педагогічного реформізму. Обгрунтовано основні етапи та тенденції розвитку педагогічно-реформаційних процесів у Чеських землях у XV - на початку XX ст. Доведено, що нагромаджена педагогічна спадщина спричинила опосередкований вплив на рух чехословацького педагогічного реформізму у 1918 - 1938 рр. і стала підгрунтям для еволюції реформаторських ідей. Визначено, що педагогічний реформізм базувався на філософських і реформаційно-освітянських поглядах Я. Коменського, ідеях першого президента Чехословаччини Т. Масарика, концептуальних наукових працях В. Пршигоди. Виявлено особливості становлення експериментальних шкіл, розкрито специфіку інноваційних підходів за умов педагогічного реформаторства, узагальнено їх позитивний досвід і виявлено можливості його творчого використання за умов модернізації сучасної системи шкільної освіти в Україні. Уточнено джерелознавче поле з досліджуваної проблеми, у науковий обіг уведено маловідомі та раніше невідомі архівні матеріали, статті та праці теоретиків-реформаторів, що дало змогу обгрунтувати реформаційно-педагогічні ідеї міжвоєнного періоду в Чехословаччині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ЧЕХ)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379213 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського