РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000295450<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дворчин Н. О. 
Параметри об'єктивної оцінки перебігу ранового процесу як підгрунтя покращення ефективності лікування ран : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н. О. Дворчин; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2009. - 22 c. - укp.

Узагальнено та систематизовано методи об'єктивної оцінки поверхневих і глибоких ран. Розглянуто доцільність і розпрацьовано новий метод кількісної оцінки об'єму складної рани - спосіб вульнерометрії. Запропоновано нові показники для кількісної оцінки ран, зокрема, абсолютний об'єм рани (V), градієнт зміни об'єму рани (<$EDELTA> V), об'ємна швидкість (<$Eupsilon sub V>) і площинна швидкість (<$Eupsilon sub S>) загоєння рани. З'ясовано типові закономірності зміни об'єму ран у процесі їх загоєння. Запропоновано класифікацію перебігу ранового процесу, яка передбачає розподіл за періодами (запальний, ранній регенераторний, пізній регенераторний, період реорганізації) з врахуванням клінічних характеристик і залученням цифрових вульнерологічних критеріїв, зокрема, об'ємної швидкості загоєння рани за один день (<$Eupsilon sub DELTA V/D>), площинної швидкості загоєння рани за один день (<$Eupsilon sub S/D>), результатів визначенння pH ранового вмісту, цитологічного дослідження рани. Вивчено доцільність і ефективність призначення окремих мазей з врахуванням їх диференційованої активності, визначеної методом РОВ, у різні фази перебігу ранового процесу за динамічною зміною цифрових вульнерологічних критеріїв, а саме: (<$EDELTA> V), (<$Eupsilon sub V>) загоєння рани. Визначено схему лікування ран, яка передбачає застосування медикаментозних середників з врахуванням їх активності у різні періоди загоєння рани та диференційованого використання хірургічних способів лікування. Застосування розпрацьованої схеми лікування ран, яка передбачає врахування об'єктивних вульнерометричних параметрів і констатованих особливостей перебігу ранового процесу (роз

поділ за періодами, клінічні характеристики), у порівнянні з традиційними, дозволяє покращати результати лікування пацієнтів з ранами, зокрема, скоротити середній ліжко-день з <$E10,2~ symbol С ~1,64~> до <$E8,4~ symbol С ~1,06~> доби (<$Eroman p~<<~0,001>), прискорити терміни завершення процесів некролізу в рані з <$E9,5~ symbol С ~0,87~> до <$E7,6~ symbol С ~1,09~> доби (<$Eroman p~<<~0,001>), прискорити строки появи грануляцій у рані з <$E9,7~ symbol С ~0,78~> до <$E7,9~ symbol С ~0,67~> доби (<$Eroman p~<<~0,001>).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-3 + Р458.141-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368705 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського