РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000291886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жернова Г. О. 
Нейротрофічні церебропротектори у фармакокорекції енергетичних процесів головного мозку при моделюванні інтрацеребрального крововиливу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.05 / Г. О. Жернова; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". - К., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що фармакотерапія мітохондріальних порушень цереброкурином, церебролізином, семаксом і кортексином достовірно (р<0,05) стимулює енергопродукцію головного мозку. Це виражається у збільшенні вмісту інтермедіатів енергетичного метаболізму (глюкози, пірувату, сукцинату, ізоцитрату, малагу) в тканині головного мозку, а також підвищення активності дегідрогеназ пентозофосфатного шунта. Про зменшення частки анаеробного гліколізу свідчить достовірне (р<0,05) зниження рівню молочної кислоти в головному мозку. Найбільш виражену енерготропну дію показав цереброкурин (150 мкл/кг) і кортексин (160 мкл/кг). 21-денне лікування щурів з інтрацеребральним крововиливом сприяє поступовому зникненню достовірних відмінностей між тваринами з модельованою патологією та псевдооперованими щурами, що свідчить про активне відновлення мітохондріальної енергопродукції та церебрального метаболізму в цілому. Зазначені зміни енергообміну корелюють з нормалізацією показників оксидантно-антиоксидантної рівноваги в ішемізованій ділянці мозку, що проявляється у достовірному (р<0,05) послабленні проявів окиснювального стресу. Енерготропна та мітопротективна дія препаратів, що містять низькомолекулярні нейропептиди (цереброкурин, церебролізин, семакс та кортексин) пов'язана з їх здатністю захищати мітохондріальні білки від окиснювального пошкодження, активувати альтернативні шляхи енергоутворення, стимулювати антиоксидантний захист.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського