РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000287339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поліщук О. П. 
Лісівничо-меліоративна ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій, сформованих рубками догляду в умовах Київської височинної області : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О. П. Поліщук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено лісівничо-меліоративну ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій та їх вплив на мікроклімат прилеглих сільськогосподарських угідь. Розглянуто особливості проведення лісівничих заходів у 50 - 60-річних дубових полезахисних лісових смугах. Досліджено вплив лісових смуг різних конструкцій в облистяному та необлистяному стані на вітровий режим прилеглих угідь, снігозатримання, пологість орного шару грунту. Проаналізовано вплив інтенсивності зрідження на освітленість грунту під пологом насаджень. Встановлено, що освітленість під наметом насаджень змінюється залежно від породного складу, конструкції, інтенсивності зрідження й ажурності вертикального профілю лісових смуг. Виявлено, що у дубово-ясеневих смугах різних конструкцій освітленість значно вища, ніж в аналогічних варіантах дубово-кленових смуг, що пов'язано з ажурністю крон ясена звичайного. Негативний вплив на грунтовий покрив під наметом насадження зафіксовано у лісових смугах ажурно-продувної конструкції за освітленості понад 380 лк та у разі збільшення ажурності вертикального профілю вище 10 - 15 %. Визначено ефективність застосування гербіцидів бурану та раундапу для боротьби з порослю деревних і чагарникових порід. Встановлено, що для підтримання продувної й ажурної конструкції лісових смуг протягом 3 - 5-ти років після проведення рубок догляду, слід застосувати одноразове обприскування порослі деревних і чагарникових порід раундапом з нормою витрати <$E7~ roman л-га sup -1>, що дозволяє знищити до 73 % порослі клена гостролистого, який є досить стійким до цього гербіциду, та більше 90 % інших деревних і чагарникових порід.

Обгрунтовано оптимальні конструкції лісових смуг у регіоні досліджень, запропоновано формування рубками догляду лісових смуг за ажурністю у межах 25 - 35 % між стовбурами та 3 - 5 % у кронах. Розраховано економічну ефективність проведених лісівничих заходів і застосування гербіцидів у полезахисних лісових смугах різних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського