РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000287132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лях Г. Р. 
Лекції з історії педагогіки України (ХІХ - початок ХХ сторіччя) : навч. посіб. / Г. Р. Лях, М. С. Рижкова; Слов'ян. держ. пед. ун-т, [Каф. педагогіки]. - Слов'янськ : СДПУ, 2011. - 116 c. - Бібліогр.: с. 113-115. - укp.

За проблемно-хронологічним принципом викладено історію педагогіки у XIX - на початку XX ст. Наведено загальну характеристику розвитку освіти в Україні у даний період, зокрема, стану освіти та просвітительського руху, початкової освіти. Детально розглянуто реформи початкової освіти 1860 - 1870 р., зародження та розвиток земських і недільних шкіл в Україні. Проаналізовано систему середніх навчальних закладів, реформи середньої школи, стан середньої та нижчої професійної освіти. Значну увагу приділено вищій освіті, наведено стислі відомості про Харківський, Київський, Новоросійський університети, Київську академію та ін. Подано інформацію про розвиток в Україні освіти жінок, зокрема, діяльність початкових шкіл, мережі середніх навчальних закладів для жінок, вищої жіночої освіти. Акцентовано на розвитку педагогічної думки в Україні у XIX ст., висвітлено педагогічну діяльність М.І. Пирогова в Україні, М.О. Корфа, Х.Д. Алчевської, Т.Г. Лубенця, О.В. Духновича, погляди Т.Г. Шевченка, Б.Д. Грінченка, Лесі Українки, І.Я. Франка та інших українських письменників і поетів на виховання та освіту. Розкрито роль П.Д. Юркевича, М.М. Ланге, О.П. Флерова, О,Ф, Музиченко, С.А. Ананьїна, Я.Ф. Чепіги у становленні академічної педагогічної науки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР) я7-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського