РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000287085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесніков О. В. 
Легування як метод керування теплофізичними властивостями кристала та розплаву при вирощуванні сцинтиляційних матеріалів : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О. В. Колесніков; НАН України; Ін-т монокристалів. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено метод модифікації теплофізичних характеристик кристалів і розплавів CsI:Tl і NaI:Tl за рахунок легування. Встановлено закономірності впливу домішкового складу матеріалу на стабільність процесу росту великогабаритних кристалів, швидкість кристалізації й якість монокристалічних злитків, одержаних методом витягування з розплаву на затравку. Показано, що введення в кристал і розплав домішок, що поглинають теплове випромінення, дозволяє збільшити інтенсивність тепловідводу від фронту кристалізації за рахунок збільшення радіаційної складової, за цього підвищується аксіальний температурний градієнт біля фронту кристалізації та температура в об'ємі та на поверхні розплаву. Доведено, що найпридатнішими для нього є іони <$Eroman...>. Таке легування кристала в діапазоні концентрацій від <$Eroman...> дозволяє зменшити ризик появи паразитної кристалізації на тиглі, уникнути формування плоского чи вгнутого у бік кристала фронту кристалізації та збільшити швидкість витягування злитків на 30 %. Показано, що в якості критерію, який дозволяє оцінити перебіг процесів тепломасообміну у разі вирощування, може використовуватися динаміка зміни температури керувального нагрівача. Розроблено та впроваджено систему керування ростовою установкою, що має високі експлуатаційно-технічні характеристики. Визначено вплив технічних і технологічних факторів на точність роботи системи керування діаметром зростаючого кристала.


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського