РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000281786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазур В. М. 
Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділенних від ондатр : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. М. Мазур; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 23 c. - укp.

Встановлено носійство ондатрами внутрішніх водойм України патогенних мікобактерій та вивчено їх біологічні, культурально-морфологічні, тинкторіальні та молекулярно-генетичні властивості. Встановлено, що мікобактерії, виділені від ондатр; високовірулентні та високопатогенні для морських свинок, кролів і курей, а також здатні викликати інфекційний процес у білих щурів, мають тинкторіальні та морфологічні характеристики, наближені до M. bovis і M. tuberculosis, проявляють ознаки росту після першого посіву на щільне яєчне середовище за температури 22, 37 і 45 ?С на 37-, 28- і 29-ту доби відповідно, а також прискорюють ріст, змінюють деякі морфологічні та культуральні властивості за послідовного пасажування через організм морської свинки та кроля та проявляють стабільність первинних властивостей за пасажування через системи організмів морська свинкаЦморська свинка та морська свинкаЦкурка, посилюють ознаки патогенності до третього пасажу (період досліду) через організм морських свинок, викликають у тварин утворення виразок зі значними некрозами тканин на місці введення мікобактерій, зумовлюють розвиток шкірної, генералізованої та септичної форми туберкульозного процесу, змінюють вміст вільних жирних кислот після пасажування: через організм морських свинок підвищується вміст арахінової, нонадеканової, тетракозанової, ліноленової та знижується Ц тридеканової, генейкозанової, міристинової, лінолевої кислот; через систему організмів морська свинкаЦкріль підвищується вміст арахінової, генейкозанової, бегенової, трикозанової, тетракозанової та знижується - міристинової, тридеканової, лінолевої, маргаринової, пентадеканової кислот, не можуть бути ідентифіковані щодо належності до виду за показниками біопроби у зв'язку з високою патогенністю для лабораторних тварин (морських свинок, кролів і курей), за показниками полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) належать до виду M. bovis.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського