РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000273641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пуляєв В. О. 
Інформаційні можливості методу некогерентного розсіяння при дистанційному моніторингу іоносфери : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / В. О. Пуляєв; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2005. - 44 c. - укp.

Обгрунтовано та узагальнено методи кодування зондуючих імпульсів і синтезу складених зондуючих сигналів, з використанням яких здійснюються дослідження іоносфери одночасно (за один сеанс спостережень) у висотному інтервалі : від 100 до 1 500 км. Відзначено, що за їх використання підвищується інформативність і завадостійкість радіолокалізаційних досліджень, поліпшуються висотне та часове розрізнення. Розвинуто дискретну модель сигналу некогерентного розсіяння (НР) стосовно процедур обчислення його автокореляційних функцій (АКФ) за умов імпульсного зондування. На підставі результатів дослідження є можливим здійснення коректного розрахунку статистичної похибки обчислень ординат АКФ, зокрема під час аналізу сеансів короткої тривалості за малих відношень сигнал/шум. На базі теорії марківських процесів виведено аналітичні вирази з обчислення густини розподілу випадкових значень ординат АКФ за умов дискретного/безперервного представлення сигналу розсіяння. Відзначено, що наявність інформації щодо густини розподілу дає змогу мінімізувати похибки у процесі прийому, аналізу сигналу розсіяння та ідентифікації параметрів плазми стосовно мінливих умов на різних іоносферних рівнях. Уперше максимально адаптовано до особливостей некогерентного розсіяння теорію розв'язання зворотної задачі для умов одно-, двох- та трикомпонентної іоносферної плазми. З використанням цієї теорії модифіковано процедури корекції АКФ сигналу НР, з урахуванням апаратурних та методичних факторів й особливостей зондування. Розроблено модель вимірювальних перетворень з одночасним розв'язанням прямої та зворотної задач для аналізу ефективності


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2 + Д244.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського