РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пида С. В. 
Фізіологія симбіозу систем Bradyrhyzobium sp. (Lupinus) - Lupinus L.: алелопатичний аналіз : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук / С. В. Пида; Уман. держ. аграр. ун-т. - Умань, 2007. - 44 c. - укp.

Системно досліджено фізіологічні особливості, екологічні й алелопатичні чинники формування та функціонування систем Bradirhizobium sp. (Lupinus) - Lupinus L. в агроценозах. Розроблено наукові засади підсилення ефективності процесу симбіотичної азотфіксації атмосферного азоту, накопичення хлоридів і каротиноїдів у листках і підвищення насіннєвої продуктивності за рахунок активності інтродукованих штамів бульбочкових бактерій та їх природних рас. Установлено, що фукціонування симбіотичних систем на початку вегетації люпину залежить від алелопатичної активності насіння органів і післяжнивних решток люпину, рівня акумуляції флавоноїдів і фенолкарбонових кислот у листках від видових, сортових особливостей рослин і активності штамів бульбочкових бактерій, що використовувалися для інокуляції. З листків люпину ідентифіковано флавоноїди: кверцетин, кверцетин-3-рутенозид. Розроблено та запатентовано спосіб оцінки ефективності бобово-ризобіального симбіозу сортів люпину білого з Bradirhizobium sp. (Lupinus) - Lupinus L. Показано, що збудник антракнозу люпину пригнічує ріст стебла інокульованого люпину жовтого, наростання бульбочок на його коренях і нітрогеназну активність. Інокуляція насіння активними штамами бульбочкових бактерій забезпечила приріст врожайності зерна люпину білого та люпину жовтого, що дозволило знизити собівартість продукції та підвищити рентабельність виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13 Fab*801.312 + Е50*805.6*801.312 + П213.4-273.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського