РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федик Ю. Я. 
Фізіологічне становлення організму новонароджених телят під впливом компонентів секрету молочної залози корів чорно-рябої породи : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / Ю. Я. Федик; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2000. - 17 c. - укp.

Вивчено складові молозива та їх вплив на становлення імунокомпетентності у новонароджених; цитологічний склад і біологічну цінність молозива корів різних вікових груп, їх молозивну продуктивність і кількісні показники у споживанні молозива телятами за різних методів утримання. Запропоновано прості критерії визначення біологічної цінності та відповідного об'єму для першого згодовування. Дані критерії обгрунтовано на фізіологічних потребах новонароджених у колостральних антитілах та імунокомпетентних клітинах. Розроблено норми, які передбачають надходження з молозивом на першій годині життя не менше, ніж 6,2 г імуноглобулінів (Ig)/кг живої маси. Досліджено гістологічну будову та рівень морфо-функціонального розвитку органів імунної системи 8-місячних плодів і телят 3-денного віку з високим і низьким рівнем колостральних антитіл. Описано стан набутого імунодефіциту, виникнення якого пов'язано, в першу чергу, з порушенням молозивної годівлі. Доведено залежність імуно-біологічної цінності молозива від віку корів і можливість більш повно компенсувати у новонароджених телят віковий імунодефіцит за рахунок створення запасів збірного молозива з вмістом більше, ніж 100 г Ig/л. Низький рівень набутих молозивних антитіл у крові телят обумовив у них процес прискореного морфо-функціонального становлення власної імунної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.972,022 + П836.325,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського