РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270538<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ляпіна О. В. 
Фізико-хімічні процеси на поверхні плівок мідних сплавів : Автореф. дис... канд. хім. наук / О. В. Ляпіна; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено експериментальні дослідження та теоретичне обгрунтування закономірностей формування конденсованих систем під час випаровування сплавів на основі міді, а також проаналізовано процеси на поверхні конденсатів за умов їх взаємодії з різними агресивними середовищами, а саме: кислими, лужними, нейтральними. Запропоновано методику оцінки кінетики процесів фракціювання бінарних і потрійних систем за умов їх випаровування у вакуумі, а також розподілу компонентів за товщиною покриття за умов повного випаровування наважок. Показано, що фізико-хімічні властивості поверхні конденсатів визначаються початковим складом наважок і для систем Cu - Sn, Cu - Sn - Al і Cu - Sn - Ni, максимальну термодинамічну стійкість мають плівкові сплави з вмістом Sn <$E38~ symbol Ь ~45~ roman мас.~%> (Cu - Sn) і <$E25~ symbol Ь ~55~ roman мас.~%> (Cu - Sn - Ni і Cu - Sn - Al). Одержано та проаналізовано концентраційні залежності електродних потенціалів <$Ephi> і поляризаційного опору Rn поблизу потенціалів корозії для систем Cu - Sn, Cu - Sn - Al і Cu - Sn - Ni. Установлено, що значення <$Ephi> суттєвою мірою більш позитивні для середнього діапазону складів у порівнянні з вихідними компонентами (Cu, Sn, Al і Ni), малолегованими та високоолов'яними конденсатами. Цим складам також відповідають максимальні значення Rn. На підставі обробки даних потенціодинамічних досліджень визначено, систематизовано та табульовано основні параметри електрохімічної корозії вивчених систем у нейтральних, кислих і лужних середовищах. Наведено рекомендації щодо застосування одержаних даних під час розробки кількісної теорії протикорозійного легування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.102.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського