РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Старжинський М. Г. 
Фізико-технологічні основи одержання <$Eroman bold {А sup II В sup VI }> сцинтиляторів, їхні властивості й особливості застосування : Автореф. дис... д-ра техн. наук / М. Г. Старжинський; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2006. - 38 c. - Бібліогр.: с.28-34. - укp.

Досліджено питання розробки фізико-технологічних засад одержання сцинтиляційних матеріалів на основі селеніду цинку й інших сполук <$Eroman {A sup II B sup VI }>. Вивчено властивості нових халькогенідних сцинтиляторів (ХС) та створено датчики іонізувальних випромінювань на їх основі. Досліджено процеси формування та трансформації комплексних дефектів решітки, що є центрами світіння в ХС. Розроблено технологічні методи одержання ряду практично важливих високоефективних сцинтиляційних матеріалів з абсолютним світловим виходом до <$E7~ cdot ~10 sup 4 ~ roman {фотон"/"MеВ}>, різноманітними спектрально-кінетичними властивостями та високою радіаційною стійкістю. Показано, що певні особливості властивостей ХС, а саме: високий світловий вихід, відносно невисокий атомний номер й "швидка" чи "повільна" кінетика висвітлювання, дуже низький (<$Esymbol Г ~0,001~%>) рівень післясвітіння, унікальне сполучення для всіх типів ХС сцинтиляційних і напівпровідникових властивостей дозволяють створювати детектувальні системи для мультиенергетичної радіографії з підвищеною швидкодією та чутливістю, "фосфич-детектори", а також датчики іонізувальних випромінювань з інтегрованими на поверхні ХС-кристалів фотоприймачами на основі гетероструктур і бар'єрів Шотткі та дозиметрів на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345048 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського