РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270391<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приходько С. В. 
Функціонування корозійно активного мікробного угруповання грунту за присутності похідних триазолоазепіну : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / С. В. Приходько; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено функціонування корозійно активного мікробного угруповання грунту та вплив на нього похідних триазолоазепіну. Показано якісну сталість агресивного мікробного угруповання, що формується у феросфері піщаного та глинистого грунтів. Встановлено, що характерною ознакою сформованого корозійного мікробного угруповання є домінування сульфат- і залізовідновлювальних бактерій. Виявлено чутливість сульфат- і залізовідновлювальних та денітрифікувальних бактерій до ряду нових похідних триазолоазепіну. Обгрунтовано можливість інгібування неконкурентного типу росту сульфатвідновлювальних бактерій похідними триазолоазепіну, яке посилюється у разі зміни положення метильного замісника в бензеновому кільці у ряду орто- < мета- < пара-. З'ясовано, що збільшення антикорозійної дії похідних з метильним замісником в ароматичному кільці за умов біокорозії сталі, виникнення якої обумовлене сульфатвідновлювальними бактеріями, узгоджується з посиленням їх біоцидної активності. З урахуванням взаємозв'язку між будовою молекул та інгібуючою дією похідних триазолоазепіну, знайдено інгібітор мікробної корозії сталі з біоцидною дією - <$Eroman N prime>(3,4-дихлорфеніл)-N-пара-толіл-N-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепін-3-ілметил) сечовину, одержану на основі діючої речовини забороненого пестициду лінурон, захисний ефект якої становить 77,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського