РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000270314<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крайчинська Г. В. 
Функціонально-семантичний аналіз польських фразеологізмів з компонентами - назвами грошових одиниць : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Г. В. Крайчинська; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено функціональні та семантичні особливості польських фразеологізмів з компонентами - назвами грошових одиниць: babka, denar, drachma, dukat, grajcar, grosz, halyrz, kwartnik, moneta, obol, pieniqdze, srebrnik, szelag, szostak, talar, trojak, zloty. Виявлено, що нумізматичні фразеологічні одиниці (НФО) складають значний пласт в ідіоматичному багатстві польської мови та групуються навколо семи основних тематичних груп: "характеристика людини та особливості її характеру", "значення грошей у житті людини", "оцінка значущості людини/речі", "господарська діяльність і товарно-грошові відносини", "способи заробітку грошей", "фінансовий та соціально-економічний стан людини", "міжлюдські стосунки". З'ясовано, що специфічною ознакою переважної частини маніфестованих фразеологізмами значень є їх співвіднесеність з людиною, що свідчить про антропоморфну вибірковість фразеологічної семантики. Проведено функціонально-семантичний аналіз НФО, на підставі якого встановлено, що компоненти у складі фразеологізму повністю не втрачають зв'язків зі своїм етимологічним та лексичним значенням, а, проектуючись на нове, фразеологічне значення, формують і мотивують його.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-33 + Т221(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського