РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Возняк Д. К. 
Флюїдні включення у мінералах як індикатори ендогенного мінералоутворення : Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Д. К. Возняк; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. - К., 2003. - 36 c. - укp.

Висвітлено нові аспекти використання флюїдних включень у мінералах для відтворення умов формування різних геологічних об'єктів. Як термобарометри вперше використано розтріскані розплавлені включення низькотемпературної модифікації за високотемпературною). Зроблено висновок, що стільниковий кварц може слугувати індикатором рівня ерозійного зрізу різних ділянок поля поширення заноришових пегматитів: із збільшенням температури гомогенізації (в газ) стільникових включень зростає глибина його утворення. Формування Майського золоторудного родовища (Дністерсько-Бузький геоблок) і сподумен-петалітових пегматитів (західна частина Кіровоградського геоблоку Українського щита (УЩ)) відбувалося за участю високотермобаричних (<$Esymbol У ~(1 110~-~1 240)~ symbol Р C> і <$Esymbol У ~(820~-~870)~ roman МПа>) потоків рідкого <$Eroman CO sub 2>. На підставі результатів вивчення флюїдних включень у цирконі кімберлітового типу (Якутія (РФ), ПАР, Бразилія) зроблено висновок стосовно можливого складу рідкої фази астеносфери Землі в районах поширення кімберлітів і причину виверження силікатної магми з глибин мантії до верхніх горизонтів Землі. Уперше у мінералах сподумен-петалітових пегматитів УЩ встановлено явище збереження облямівок сильноаморфізованої речовини навколо включень радіоактивних мінералів у породі, яка зазнала повного метасоматичного заміщення. Також явище використано для проведення реконструювання умов їх формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д330.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського