РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266480<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гертц О. Ю. 
Умови отримання метастабільних структур в покриттях на основі хрому та їх властивості : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О. Ю. Гертц; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - 16 c. - укp.

Досліджено вплив вуглецю та кисню на структуру хрому під час елекрокристалізації, а також проаналізовано зв'язок фізико-хімічних і корозійних властивостей аморфного хромового сплаву з особливостями його структури. Значну увагу приділено впливу мурашиної кислоти, яка є джерелом іонів вуглецю та кисню, на структуру та фазовий склад хромового сплаву, отриманого методом електроосадження з хромовокислого електроліту. Встановлено, що фазовий склад із збільшенням вмісту вуглецю змінюється з чистого хрому на метастабільну суміш Cr + Cr7C3 Cr + Cr7C3 + АФ АФ. Аморфна фаза (АФ) стійка до температур > 573 К, за яких з АФ кристалізується текстурований у напрямку (110) хром і вдвічі зростає мікротвердість покриття. За умов подальшого збільшення температури відпалу з залишкової аморфної фази кристалізуються карбіди хрому Cr7C3 і Cr23C6 за температури 853 і 893 К відповідно. За допомогою теоретичного моделювання АФ, а також рентгеноспектральних досліджень показано, що в утворенні АФ беруть участь хром, вуглець і кисень. Близький порядок атомів у АФ аналогічний порядку атомів у кристалічному карбіді Cr3C2(Pbnm). Доведено, що вуглець на поверхні покриття може перебувати у відусобленому стані та у вигляді мікроугруповань із близьким порядком, подібним порядку атомів у карбідах хрому, а кисень - у вигляді оксидів хрому. Такий стан поверхневої зони та відсутність меж зерен в АФ дають можливість перевищити корозійну стійкість кристалічного хрому у 30 разів, а також зберегти її на даному рівні після відпалу,


Індекс рубрикатора НБУВ: К633.525-18

Шифр НБУВ: РА309521 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського