РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266442<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сапельняк Т. І. 
Уличі і тиверці в Карпато-Причорноморських землях (друга половина IX - перша половина X сторіччя) : Автореф. дис... канд. іст. наук / Т. І. Сапельняк; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2006. - 16 c. - укp.

На базі концепції "природної історико-географічної структури", комплексного аналізу всієї сукупності джерел та перегляду історіографічної традиції досліджено історію уличів і тиверців у Карпато-Причорноморських землях. Виявлено етнічне походження, локалізацію та основні етапи історії цих народів. Установлено, що уличі походять від тюрків-ультинзурів, які у X ст. разом з гунами пішли в Європу. Одна їх частина перемістилась у межиріччя Одри та Вісли (вільці, лютичі), а інша - повернулася у Північне Причорномор'я. Вони частково залишились у Карпато-Причорноморських землях (угличі), а також - на Дніпрі (ультини-уличі). Тюркські предки тиверців також потрапили в Європу разом з ультинзурами. Вони мешкали у Далмації (тервуняни), а потім переселилися у Карпато-Причорноморські землі (тиверці-толковини). Тут тиверці жили з первинно родинними їм уличами. Уличі виконували військові функції, а тиверці - сакральні. Боротьба за Карпато-Причорноморські землі у другій половині IX - першій половині X ст. між Київською Руссю, Візантією, Болгарією, угорцями та печенігами дозволила Києву лише після 940-х рр. підкорити уличів і тиверців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345885 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського