РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олешко Н. П. 
Український національно-визвольний рух у Галичині на початку ХХ ст. та українська преса Наддніпрянської України : Автореф. дис... канд. іст. наук / Н. П. Олешко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 16 c. - укp.

Розглянуто проблему розвитку українського національно-визвольного руху в Галичині на початку XX ст. у контексті вивчення української преси Наддніпрянщини як важливого чинника відродження національної свідомості та соборності українського народу. З'ясовано, що протягом 1900 - 1914 рр. у Галичині відбувався процес політизації та радикалізації українського національно-визвольного руху під впливом антиукраїнської політики польської крайової адміністрації. Виявлено основні теми публікацій періодичних видань, якими є: розгляд та оцінка польсько-українського протистояння в Галичині, боротьба українців за відкриття українського університету у Львові та за реформування виборчого законодавства, політика австро-угорського уряду щодо польського та українського народів. Здійснено комплексний аналіз публікацій української преси, в яких розглянуто результати та наслідки цих процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-45 + Ч612.3(4УКР)53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344642 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського